human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

Wydarzenia

 

Uczyłam się cały rok

I odrabiałam lekcje,

A teraz koniec, kropka, stop!

Bo przecież są wakacje.

 

     Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 19 czerwca. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Jolanta Żbik podziękowała za pracę radzie pedagogicznej oraz wszystkim pracownikom szkoły, a także rodzicom zaangażowanym w działalność naszej placówki oświatowej. Słowa wdzięczności przekazała także pani Barbarze Ryś i siostrze Stanisławie Homoncik, które

w tym roku kończą pracę w szkole.

    Następnie pogratulowała sukcesów i wręczyła nagrody uczniom, którzy            osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz wyróżnili się wzorową postawą.

    W pierwszej części klasa V b zaprezentowała pełne humoru, muzyki

i tańca przedstawienie przygotowane wspólnie z wychowawczynią Alicją Dąbek.

    Natomiast podczas apelu dla młodszych dzieci uczniowie klasy III b pod opieką  Brygidy Plichty – Kuczary przedstawili program artystyczny o letniej tematyce.

   Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

 

 

 

 


      W tym roku po raz pierwszy od 19 lat Szkołę Podstawową nr 2

w Krzeszowicach opuścili uczniowie klasy ósmej. 18 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie 27 absolwentów, którzy zakończyli naukę

w naszej placówce.
     W części oficjalnej ósmoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą godnie reprezentować swoją szkołę, a zdobytą wiedzę i umiejętności jak najlepiej wykorzystywać w dalszym życiu. Dyrektor Jolanta Żbik podziękowała rodzicom za współpracę i wieloletnią pracę na rzecz szkoły. Następnie wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy otrzymali nagrody za osiągnięcia w nauce oraz wyróżnienia

w konkursach wiedzy i w zawodach sportowych. Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Lupa wręczył osiem statuetek HENRYK 2019 w kategorii: Wybitny Sportowiec oraz trzy nagrody Młody Człowiek Renesansu. Prezes Kopalni Porfiru i Diabazu Daniel Kłosowski pogratulował ósmoklasistom licznych sukcesów i przekazał nagrodę indywidualną Wiktorii Wróbel, która otrzymała SUPERHENRYKA 2019 oraz nagrodę ufundowaną przez Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka za postawę godną naśladowania, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego oraz najwyższe osiągnięcia w nauce i w sporcie.

      Następnie absolwenci  przedstawili okolicznościowy program artystyczny przygotowany wspólnie z wychowawczynią Martą Kurek. Zabawne scenki kabaretowe związane z życiem szkolnym wywołały uśmiech na twarzach zaproszonych gości.                                        

  Na zakończenie uroczystości ósmoklasiści podziękowali dyrekcji,                 nauczycielom i pracownikom szkoły, wręczając wszystkim kwiaty oraz pamiątkowe zdjęcia. Miłą niespodziankę przygotowali uczniowie siódmej klasy, którzy w humorystyczny sposób przedstawili sylwetki starszych kolegów, a na pożegnanie podarowali im symboliczne prezenty i życzyli wielu sukcesów.

W miłej atmosferze, przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców, łatwo powracały wspomnienia wspólnie spędzonych lat.

 

 

 

Ziemia jest wielkim wspólnym domem

Dla roślin, ptaków, zwierząt, ludzi.

Zamiast ją niszczyć zadbaj o nią,

Naprawdę warto się potrudzić!

 

      Takie przesłanie zabrzmiało podczas ekologicznego apelu, który odbył się

18 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach z okazji Światowego Dnia Ziemi  oraz Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

     W  okolicznościowym przedstawieniu uczniowie klas IV b i VI d promowali              postawę ekologiczną. Przypomnieli, jak ważna jest ochrona roślin i zwierząt,                  a także czystość powietrza i wody. Uwagę publiczności przyciągały pomysłowe kostiumy występujących, dynamiczne układy choreograficzne w wykonaniu uczennic VII a oraz wokalne popisy uczestników przygotowanych przez Annę Łozińską.

      Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowały nauczycielki: Jolanta Florczak   

 i Małgorzata Soja – Szczuka. Natomiast Beata Bryk wraz z dziećmi ze świetlicy szkolnej przygotowała kolorowe dekoracje, które stanowiły tło odpowiednie                         do tematyki widowiska. W trakcie apelu wicedyrektor Dagmara

Brela - Zając wręczyła dyplomy oraz nagrody laureatom konkursu plastycznego „Smog nas zje…”.

    Mamy nadzieję, że uczniowie przekonali wszystkich, aby dbali o naszą planetę, bo Ziemię mamy tylko jedną.

 

     7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach po raz kolejny odbył się Maraton Czytelniczy pod hasłem „Jak nie czytam – jak  czytam!” zorganizowany przez bibliotekarzy.

    Pan Michał Smółka zapraszał do czytania młodsze dzieci, natomiast pani Teresa Kłeczek, koordynowała przebieg akcji w klasach IV – VI. Do wspólnej lektury zachęcali również nauczyciele, którzy pomagali uczniom wybrać fragmenty ulubionych książek. Wśród nich nie mogło zabraknąć przygód Mikołajka, koszmarnego Karolka czy też fascynujących przeżyć Harry’ego Pottera.

     To tylko niektóre tytuły z bogatego katalogu tekstów najczęściej prezentowanych przez młodych czytelników. Zgromadzona publiczność aktywnie uczestniczyła w maratonie, bowiem każdy uczeń mógł zachęcić swoich kolegów do poznania niezwykłych przygód ulubionego bohatera literackiego.

     To był prawdziwy maraton fantazji i literatury!

      Z okazji Dnia Rodziny uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej nr 2

w Krzeszowicach pod opieką wychowawczyni Sylwii Remin przygotowali inscenizację baśni Calineczka

    Po raz kolejny naszymi gośćmi były dzieci wraz z opiekunami

z Niepublicznego Przedszkola ISKIERKI. Przedstawienie podziwiali też  koledzy małych aktorów z klas 1 - 3. Zachwyt widzów wzbudziły piękne kolorowe stroje oraz rekwizyty, dzięki którym wszyscy przenieśli się do niezwykłej krainy baśni. 

    Dyrektor Jolanta Żbik pogratulowała dzieciom udanego występu,

    a publiczność nagrodziła odtwórców ról brawami za odwagę oraz talent

    aktorski.

 

Strona wykonana przez Pixelar - strony internetowe dla firm