human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

Wydarzenia

 26 czerwca uczniowie zakończyli naukę w tym roku szkolnym, który był nietypowy ze względu na pandemię koronawirusa.
Z tego też powodu nie odbyła się uroczysta akademia, tylko ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami .
Uczniowie w małych grupach udali się do wyznaczonych sal, aby odebrać świadectwa i nagrody za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz wyróżnienia w konkursach wiedzy i w zawodach sportowych.

    Pani dyrektor Jolanta Żbik wraz z przewodniczącym Rady Rodziców Rafałem Lupą i wicedyrektor Dagmarą Brelą –Zając wręczyli wyróżniającym się uczniom klas ósmych statuetki HENRYK 2020.


Magdalena Chmiest z klasy VIII b otrzymała SUPERHENRYKA oraz nagrodę indywidualną ufundowaną przez Prezesa Kopalni Porfiru  i Diabazu pana Daniela Kłosowskiego.
Natomiast HENRYCZKI 2020 odebrali trzecioklasiści, którzy osiągnęli największe sukcesy w ciągu pierwszych lat nauki.
Nauczyciele pogratulowali uczniom osiągnięć i przekazali życzenia bezpiecznych oraz pogodnych wakacji.

   Do zobaczenia we wrześniu!

 

KARNAWAŁOWE PLĄSY

 

Zgodnie z karnawałową tradycją w Szkole Podstawowej nr 2 bawili się również uczniowie klas IV – VIII. W środę, 19 lutego zabrzmiały popularne piosenki, których dynamiczne rytmy skłoniły uczniów i nauczycieli do tańca.

  Spośród uczestników zabawy szczególnie wyróżniały się osoby ubrane

w niezwykłe stroje. W szkole pojawiły się różne postacie z książek, filmów

i komiksów. Niektórych przebierańców trudno było poznać, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.

Imprezę prowadziły opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Donata Baczmańska, Magdalena Niemiec i Małgorzata Soja – Szczuka. Dla uczestników zmęczonych karnawałowymi pląsami rodzice przygotowali poczęstunek

i napoje.

W tym dniu wszystkim dopisywał humor, a tańcom towarzyszyło mnóstwo śmiechu i zabawy.

 

 

 

 

     Karnawał to okres, w którym tradycyjnie odbywają się tańce i bale. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach również uczestniczyli

w zabawie karnawałowej zorganizowanej  przez rodziców przy współpracy

z wychowawcami.

     We wtorek, 11 lutego bawiły się dzieci z klas I - III. W tym roku imprezę prowadził  wodzirej, dzięki któremu zabawa przebiegała w iście karnawałowym nastroju. Dzieci, przebrane za postaci z bajek i popularnych filmów, wykazały się dużą pomysłowością w doborze strojów. W szkole pojawiły się piękne księżniczki, tajemnicze wróżki, odważni rycerze, groźni piraci, dzielni policjanci i żołnierze. Nie zabrakło też różnych zwierzątek oraz przybyszy z innej planety. Maluchy dumnie prezentowały kolorowe stroje, żywiołowo tańczyły i chętnie uczestniczyły w grupowych zabawach. Po karnawałowych pląsach przyszedł czas na odpoczynek przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

    Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych imprez. Dzieci były zmęczone, ale bardzo zadowolone, o czym świadczyły szerokie uśmiechy na ich twarzach.

 

 

 

Żyj długo w spokoju i uśmiechaj się,

Bo uśmiech jest najważniejszy i to, że kocham cię!

 

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najpiękniejszych świąt w roku. 

W tych dniach seniorzy obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Z tej okazji uczniowie młodszych klas wraz z wychowawczyniami przygotowali występy artystyczne dedykowane babciom i dziadkom.

Klasa III b pod opieką Anny Ochmańskiej zaprezentowała okolicznościowe przestawienie urozmaicone radosnymi piosenkami i dynamicznym tańcem. Natomiast pierwszoklasiści pod opieką Barbary Chrząszczak oraz Brygidy Plichty – Kuczary wystąpili w barwnych jasełkach.

Zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe laurki wykonane przez dzieci.

Przy pięknie udekorowanych stołach babcie i dziadkowie zostali poczęstowani słodkimi wypiekami przygotowanymi przez rodziców.

Było to bardzo miłe spotkanie, które stało się okazją do rodzinnych wspomnień i rozmów.

 

 

 

BÓG SIĘ RODZI W NASZYM SERCU

 

A do Betlejem nie jest tak daleko…

Ono jest na odległość ludzkiego serca.

 

20 grudnia był niezwykłym dniem w Szkole Podstawowej nr 2

w Krzeszowicach. W klimacie świąt Bożego Narodzenia i w blasku choinkowych świec uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach podczas tradycyjnej Wigilii.

Następnie, wraz z dyrekcją i gronem pedagogicznym, obejrzeli okolicznościowe przedstawienie „Boże Narodzenie mimo wszystko”. Nietypowe jasełka zaprezentowali ósmoklasiści oraz uczniowie klasy VI b pod kierunkiem Alicji Dąbek, Janiny Ryś oraz księdza Michała Tucznio, który również wystąpił na scenie. Aktorzy ukazali w krzywym zwierciadle główne tendencje współczesnego świata, gdzie często zapominamy, co naprawdę stanowi istotę świąt. Przypomnieli, iż głównym przesłaniem tego szczególnego czasu jest dobro, przebaczenie, udzielanie pomocy potrzebującym oraz miłość i szacunek

do bliźnich. Zachwyt publiczności wzbudził nastrojowy „Taniec Śnieżynek” przygotowany przez uczennice klasy VI b wspólnie z Martą Kurek. Występ uzupełniły tradycyjne kolędy w języku angielskim i polskim wykonane przy akompaniamencie uczniów grających na skrzypcach, gitarze oraz trąbce.

Dyrektor Dagmara Brela – Zając złożyła wszystkim obecnym

serdeczne życzenia, natomiast uczniowie przekazali nauczycielom samodzielnie

wykonane kartki świąteczne. Na zakończenie odbyło się wspólne

kolędowanie w radosnym i lirycznym nastroju.

 

 

 

 

 

 

 

Strona wykonana przez Pixelar - strony internetowe dla firm