human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

 

   23 stycznia Szkołę Podstawową nr 2 w Krzeszowicach po raz kolejny odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola ISKIERKI. Spotkanie stanowiło następny etap współpracy edukacyjnej między placówkami.

   Uczniowie klasy II a zaprezentowali przedstawienie Czerwony Kapturek, przygotowane pod opieką wychowawczyni Sylwii Remin.

Drugoklasiści w pięknych kolorowych strojach przedstawili swoim młodszym kolegom ciekawą inscenizację jednej z najpopularniejszych baśni. Przedstawienie podziwiali również uczniowie naszej szkoły.

       Występujące dzieci wykazały się talentem aktorskim i dużym

   zaangażowaniem, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.

CZYTANIE DLA BABCI I DZIADKA

Kolejny raz w Szkole Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach odbyło się popołudniowe spotkanie z lekturą. 17 stycznia biblioteka szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowali „Zimowe Czytanie dla Babci i Dziadka”.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor Jolanta Żbik, która powitała obecnych, a następnie zaprosiła do wspólnej lektury. Zabawne przygody Mikołajka, Niziołka, Kuby i Buby czytali wszyscy - Babcie, dzieci i nauczyciele.

W miłej, wesołej atmosferze szybko upłynął czas, tym bardziej, że słuchając zabawnych opowieści można było poczęstować się pysznymi smakołykami.

Uczniowie przekonali się, że wspólne czytanie może być świetną zabawą.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

    W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach chętnie uczestniczyli w balach karnawałowych zorganizowanych przez wychowawców, rodziców i Samorząd Uczniowski. 16 stycznia przed południem bawiły się dzieci z klas I – III, natomiast później na zabawę przybyli ich starsi koledzy.

Już od rana w szkole zaroiło się od księżniczek, rycerzy, piratów, policjantów, Indian, różnego rodzaju zwierząt i  przybyszy z innej planety. Stroje dzieci były piękne, kolorowe, a przede wszystkim bardzo pomysłowe. Dzięki wodzirejowi i zaangażowaniu wychowawczyń zabawa maluchów przebiegała w iście karnawałowym nastroju.

Pląsom starszych uczniów towarzyszyły konkursy prowadzone przez Barbarę Chrząszczak, Magdalenę Niemiec i Małgorzatę Soję – Szczukę. W trakcie zabawy wybierano również Króla i Królową Balu, którymi zostali Tilla Malczyk oraz Oliwier Urbanik. Prezentację zwycięzców podziwiali uczestnicy zabawy, którzy z entuzjazmem przyłączyli się do finałowego tańca. Rodzice przygotowali nagrody w konkursach oraz słodki poczęstunek dla uczestników balu.

To był niezapomniany, pełen niespodzianek dzień, w którym wszystkie dzieci bawiły się radośnie, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. 

Agnieszka Wróbel

26. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Jak co roku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krzeszowicach uczestniczyła w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 14 stycznia, na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele i rodzice, by wesprzeć oddziały medyczne zajmujące się pomocą najmniejszym pacjentom.

Program rozpoczęli uczniowie klas trzecich, prezentując barwne jasełka

przygotowane pod opieką wychowawczyń: Anny Cupiał i Doroty Wójtowicz. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przedstawiły widowisko Dzisiaj w Betlejem, w którym sceny z narodzenia Jezusa przeplatane były kolędami i tańcem.

Świąteczny nastrój panował także podczas koncertu utworów związanych z Bożym Narodzeniem zorganizowanego przez Annę Czerwińską, Alicję Dąbek oraz Justynę Luberdę. Uczniowie klas IV – VI śpiewali kolędy i popularne piosenki w języku polskim oraz angielskim. Uznanie publiczności zyskały instrumentalne interpretacje kolęd wykonanych na skrzypcach, flecie czy akordeonie.

Równocześnie w szkole odbywały się rozgrywki szachowe „Zagraj partię z Mistrzem”, w których każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności. Natomiast panie Małgorzata Soja – Szczuka i Barbara Chrząszczak prowadziły pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tradycyjnie w ramach WOŚP odbywał się również kiermasz zorganizowany przez nauczycieli i rodziców. Goście chętnie nabywali pięknie zdobione pierniczki wykonane przez uczniów klasy IIId pod opieką Barbary Śliwy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też Słodka Kawiarenka, w której można było skosztować smacznych wypieków przygotowanych przez grono pedagogiczne.

Na zakończenie publiczność obejrzała dynamiczne pokazy akrobatyki i tańca przygotowane przez zespół Harmonia Fitness z Krzeszowic. Największy podziw wzbudziły występy cheerleaderek, które zaprezentowały ciekawe układy choreograficzne, występując w barwnych strojach.

Nad przebiegiem szkolnego finału akcji WOŚP czuwała dyrektor Jolanta Żbik, a funkcję głównego koordynatora pełniła Donata Baczmańska.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów i hojności gości zebraliśmy 2222,27 zł, które w tym roku zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego w leczeniu noworodków.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu 26. finału WOŚP.

Agnieszka Wróbel

 

 

26 finał WOŚP - zebraliśmy 2 222,27zł

 

 

BÓG SIĘ RODZI W NASZYM SERCU

A do Betlejem nie jest tak daleko… Ono jest na odległość ludzkiego serca

W klimacie świąt Bożego Narodzenia i w blasku choinkowych świec dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach obejrzeli jasełka, które w tym roku odbyły się 22 grudnia.

Okolicznościowe przedstawienie z okazji Bożego Narodzenia zaprezentowali uczniowie klasy V b pod kierunkiem s. Stanisławy Homoncik, Janiny Ryś oraz Jadwigi Stolarek. W refleksyjnych scenkach uczniowie przypomnieli główne przesłanie świąt, których istotą jest dobro, przebaczenie oraz udzielanie pomocy wszystkim potrzebującym.

Następnie akcja przeniosła się do Betlejem, gdzie bohaterowie widowiska nie tylko składali pokłony i przynosili dary Jezusowi, ale także wyrażali swoją miłość i szacunek do bliźnich.

Wśród barwnych dekoracji uczennice klasy IV b wykonały piękny taniec Był pastuszek bosy. Występ uzupełniły tradycyjne kolędy w wykonaniu szkolnego koła wokalnego.

Na zakończenie zastępca dyrektora Jolanta Florczak złożyła wszystkim obecnym serdeczne życzenia, natomiast przedstawiciele koła biblijnego przekazali nauczycielom samodzielnie wykonane kartki świąteczne.

W radosnym nastroju uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkania wigilijne w swoich klasach.

Agnieszka Wróbel

INSCENIZACJA DZIADÓW


Bo kto nie był ni razu człowiekiem,
Temu człowiek nic nie pomoże

Wieczorem 13 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach, w blasku świec, przy dźwiękach nastrojowej muzyki niezwykle sugestywnie zabrzmiały słowa z II części Dziadów. Szkolne koło teatralne pod opieką pani Moniki Chochół zaprezentowało inscenizację dramatu Adama Mickiewicza.

Podziw publiczności wzbudziła tajemnicza scenografia oraz kostiumy

i rekwizyty przygotowane przez uczniów. Widzowie w skupieniu obejrzeli widowisko i gromkimi brawami nagrodzili młodych aktorów.

Dyrektor Jolanta Żbik podziękowała uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za udział w spotkaniu i zaprosiła na kolejne ciekawe wydarzenia w naszej szkole.

Agnieszka Wróbel

MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

Szkoła Podstawowa nr 2 już od kilku lat współpracuje z Przedszkolem Samorządowym w Krzeszowicach. 5 grudnia nauczyciele i rodzice przedszkolaków zaprezentowali najmłodszym uczniom przedstawienie Mikołaje są wśród nas.

Dzieci z pierwszych i drugich klas z zainteresowaniem obejrzały spektakl przygotowany przez dorosłych z okazji mikołajek. Kolorowe stroje, zimowa scenografia i rytmiczne piosenki wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój.

Jednak najwięcej radości wywołała niespodziewana wizyta św. Mikołaja, który przypomniał, że okres przedświąteczny jest świetną okazją do spełniania dobrych uczynków przez każdego za nas.

KONKURS MÓJ LAS

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem Mój las zorganizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów, Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.

W XXXI edycji konkursu uczestniczyli przedstawiciele klas I – VII, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Dzieci z klas I – III wykonały plakaty Mój ulubiony mieszkaniec lasu. Natomiast ich starsi koledzy przygotowali prace Runo leśne i jego mieszkańcy.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i pomysłowością, a efekty ich pracy oceni komisja konkursowa. Życzymy powodzenia.

DZIEŃ PRAW DZIECKA

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie. (Paulo Coelho)

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, dlatego w Szkole Podstawowej nr 2 zrobiło się bardzo kolorowo i radośnie.

Na szkolnym korytarzu pojawiły się plakaty i balony z zapisanymi na nich prawami dziecka. Uwagę zwracały prace przestrzenne w formie piramid i wież z kartonowych pudełek. Wszystkie elementy zostały wyeksponowane w widocznym miejscu, aby na co dzień przypominać o przestrzeganiu praw najmłodszych obywateli. Akcję koordynowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Magdalena Niemiec i Małgorzata Soja – Szczuka przy współpracy z Barbarą Chrząszczak i Agatą Kulczycką.

Dzięki tej inicjatywie dzieci nie tylko dowiedziały się, jak korzystać ze swoich praw, ale także świetnie się bawiły.

Agnieszka Wróbel

Strona wykonana przez Pixelar - strony internetowe dla firm