human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

DZIEŃ BRYTYJSKI W NASZEJ SZKOLE

26 września jest obchodzony Europejski Dzień Języków Obcych i z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach zorganizowano Dzień Brytyjski. Pomysłodawczyniami tego wydarzenia były nauczycielki języka angielskiego: Anna Czerwińska i Alicja Dąbek.

Wcześniej zostały zorganizowane dwa konkursy. Uczniowie klas 1-3 wykonali techniką dowolną flagi Wielkiej Brytanii, natomiast ich starsi koledzy przygotowali plakaty promujące ten ciekawy kraj. Uczniowie chętnie i licznie wzięli udział w tych konkursach, a nagrodzone prace można było obejrzeć podczas wystawy prezentowanej na parterze naszej szkoły. Klasy 4-7 przygotowały w swoich salach gazetki tematyczne. Nauczyciele i uczniowie przyszli w tym dniu w ubraniach utrzymanych w kolorach flagi brytyjskiej- białym, czerwonym i niebieskim. Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat historii i kultury Wielkiej Brytanii oraz znanych miejsc i sławnych postaci związanych z tym krajem.

We love Great Britain !!!

Anna Czerwińska

29 września (piątek ) MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Tego dnia , uczniowie wraz z wychowawcami naszej szkoły uczcili

Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania .

W zaciszu szkolnych klas mogliśmy powrócić do ulubionych lektur ,zrelaksować się i na chwilę w miłej atmosferze przenieść się do krainy marzeń ,fantazji i humoru.

Dziękujemy wszystkim za wspólne czytanie !

Dnia 15 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z niezwykłą historią małej Vashti – dziewczynki, która przezwyciężyła swoje słabości, uwierzyła w siebie i pomaga dzieciom na całym świecie. A wszystko zaczęło się właśnie od małej kropki.

W tym dniu w szkole dominowały kropki: małe i duże, kolorowe i czarno-białe, na ubraniach i na kartkach. Uczniowie wykonywali prace plastyczne za pomocą kropek, poznawali alfabet Braille`a i podpisywali nim swoje prace, śpiewali piosenki o kropkach, rozwiązywali rebusy i zagadki o kropkach, na matematyce również dominowały… kropki! W skrócie, podczas Dnia Kropki dzieci doskonale się bawiły, nikt się nie nudził, a jednocześnie wiele się nauczyły.

 

DSC00027 modified

DSC00049 modified

DSC00057 modified

DSC00063 modified

KROPKA 00

ROCZNICA WYMARSZU LEGIONÓW

W czwartek 7 września przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej.

Z okazji 103. rocznicy wymarszu żołnierzy Piłsudskiego z Krzeszowic uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą to ważne wydarzenie historyczne przy ul. Krakowskiej 11.

Następnie wraz z przedstawicielami władz gminnych, żołnierzami kompanii honorowej, pocztami sztandarowymi i zaproszonymi gośćmi udali się na rynek, gdzie odbyły się dalsze uroczystości rocznicowe.

 

WITAMY W SZKOLE

 

 

 

W poniedziałek 4 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Kilka dni wcześniej, 1 września przedstawiciele placówki brali udział w obchodach 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej, składając kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

 

Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła msza święta w kościele św. Marcina. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami udali się na boisko przy ul. Szkolnej, gdzie rozpoczął się okolicznościowy apel. Pani dyrektor Jolanta Żbik odczytała list burmistrza Gminy Krzeszowice Wacława Gregorczyka, w którym przekazał życzenia wielu sukcesów i realizacji ambitnych planów w nowym roku szkolnym.

 

Dyrekcja szczególnie ciepło zwróciła się do pierwszoklasistów, witając ich w uczniowskim gronie. Następnie przedstawiła najważniejsze zmiany w organizacji pracy placówki i zapoznała zgromadzonych z planami na najbliższe miesiące.

 

Jest to pierwszy rok w nowej zreformowanej szkole, dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy i doświadczeń oraz pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań.

 

 

 

 

 

Polska to jest wielka rzecz

Ten i wiele innych znanych cytatów pochodzących z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego można było usłyszeć w trakcie tegorocznej edycji Narodowego Czytania w Szkole Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach, która po raz kolejny uczestniczyła w popularnej ogólnopolskiej akcji.

W sobotnie przedpołudnie 2 września przy ulicy Szkolnej 7 zebrali się nauczyciele, uczniowie z rodzicami oraz zaproszeni goście: przewodniczący RM Adam Godyń, przewodniczący Komisji Edukacji RM Robert Chochół, prezes Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej Teresa Piekara i pani Barbara Majcher , pełniąca przez wiele lat funkcję dyrektora szkoły.

Już od wejścia czuło się niezwykłą atmosferę dzięki nastrojowej muzyce, barwnym strojom gospodarzy oraz okolicznościowym rekwizytom. Kolorowe dekoracje autorstwa Ilony Milewskiej pięknie współgrały z wystrojem sali pełnej kłosów zbóż, kwiatów, warzyw i owoców.

Uczestników spotkania powitała dyrektor Jolanta Żbik, która przeczytała list prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do wszystkich rodaków. Następnie polonistka Donata Baczmańska zapraszała obecnych na sali do wspólnej lektury arcydramatu Wyspiańskiego. W Narodowym Czytaniu chętnie uczestniczyli również zaproszeni goście, którzy w skupieniu słuchali tekstu utworu, podziwiając trafność spostrzeżeń autora i piękną polszczyznę. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkową pieczątkę dokumentującą udział w akcji.

Lekturze towarzyszyła prezentacja filmowej adaptacji utworu z 1973 roku w reżyserii Andrzeja Wajdy. Jak podczas prawdziwego wesela, na stołach pojawił się pyszny poczęstunek złożony z domowych wyrobów przygotowanych przez grono pedagogiczne.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów spotkanie miało
niepowtarzalny nastrój,

pełen radości i refleksji.

Agnieszka Wróbel

 

 

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka 1 czerwca 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzeszowicach brali udział w licznych imprezach zorganizowanych przez nauczycieli i wychowawców. Z okazji swojego święta dzieci uczestniczyły w wycieczkach plenerowych oraz w grach i zabawach, które odbyły się na terenie naszej placówki.

O godzinie 10.00 uczniowie dołączyli do akcji Jak nie czytam, jak czytam, której celem było udowodnienie, że dzieci czytają więcej i chętniej niż dorośli.

Następnie nauczyciele wychowania fizycznego – Marta Kurek, Jadwiga Stolarek, Katarzyna Zając i Maciej Sendor przeprowadzili międzyklasowe zawody sportowe. Uczniowie rywalizowali między sobą w biegach i skokach w dal. Grali w zbijaka i ringo, a rzuty do kosza były połączone z testem wiedzy sportowej. Dużo emocji dostarczyły zawody w przeciąganiu liny, w których brały udział zespoły z poszczególnych klas. O wygranej zdecydowała suma punktów uzyskanych we wszystkich konkurencjach. W rywalizacji najlepsi okazali się uczniowie klas: IVa, Va i VId.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zawodach, a po ich zakończeniu otrzymały dyplomy i nagrody wraz z najserdeczniejszymi życzeniami od pani dyrektor Jolanty Żbik oraz wszystkich nauczycieli.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

30 maja uczniowie klasy Ia zaprezentowali Letnią bajkę, przygotowaną pod opieką wychowawczyni Sylwii Remin. Po raz kolejny naszymi gośćmi byli młodsi koledzy wraz z opiekunami z Niepublicznego Przedszkola ISKIERKI. Pierwszoklasiści w pięknych kolorowych strojach przybliżyli nam życie lasu i jego mieszkańców. Wszystkie dzieci sprostały zadaniu i należą im się ogromne brawa za odwagę oraz talent aktorski.

 

IV SIENKIEWICZOWSKI PIKNIK RODZINNY

W słoneczne sobotnie popołudnie, 27 maja teren wokół Szkoły Podstawowej w Krzeszowicach zamienił się w rodzinny piknik pełen atrakcji. Z okazji Święta Patrona Szkoły Rada Rodziców, dyrekcja i nauczyciele zorganizowali IV Sienkiewiczowski Piknik Rodzinny.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor Jolanta Żbik, która wraz z panią Dagmrą Brelą - Zając powitała wszystkich gości. Najważniejszym punktem programu było rozdanie nagród dla uzdolnionych uczniów. Burmistrz Wacław Gregorczyk wręczył młodszym dzieciom statuetki Henryczków dla Wyjątkowego Młodego Człowieka. Natomiast ich starsi koledzy otrzymali Henryki w kategoriach: Wybitny Humanista, Wybitny Umysł Ścisły, Wybitny Artysta, Wybitny Sportowiec oraz Młody Człowiek Renesansu. Po raz kolejny przyznano SUPERHENRYKA, którego otrzymał uczeń klasy VI d Kamil Motyl. Natomiast rodzice zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami za aktywne działanie na rzecz szkoły.

Równolegle odbywał się II Sienkiewiczowski Turniej Szachowy, podczas którego uczniowie mogli zdobyć kolejne kategorie szachowe. Bibliotekarze zapraszali wszystkich obecnych do czytania dzieł Henryka Sienkiewicza w nastrojowo zaaranżowanej czytelni.

Tymczasem na scenie trwały pokazy artystyczne. Swoje talenty taneczne zaprezentowała grupa przygotowana przez Krzysztofa Ożoga oraz cheerleaderki z AP Mam Talent. Widzowie mogli też podziwiać pokaz karate oraz akrobacje w wykonaniu zespołu Harmonia Fitness i zumbę przygotowaną przez Ewę Englart. Popisy taneczne były przeplatane utworami muzycznymi w wykonaniu Jakuba Daneckiego i Weroniki Jaśkowiec. Wystąpiła również laureatka Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej Aleksandra Chochół.

Anna Ochmańska i Agata Kulczycka czuwały nad przebiegiem gry miejskiej Szybcy i sprytni, a Barbara Chrząszczak oraz Magdalena Niemiec koordynowały Przygodę z Sienkiewiczem. Dzieci wspólnie z rodzicami brały udział w rodzinnym torze przeszkód oraz w turniejach tenisa stołowego, kometki, i ringo.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Straży Pożarnej oraz miasteczko komunikacyjne przygotowane przez Straż Miejską. Najmłodsi uczestnicy pikniku świetnie bawili się na zjeżdżalniach i dmuchańcach. Rodzice przygotowali Słodką loterię, gdzie każdy uczestnik imprezy mógł spróbować pysznego ciasta i wygrać nagrodę.

Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, uczniów, sponsorów i przyjaciół szkoły IV Sienkiewiczowski Piknik Rodzinny był udaną imprezą, pełną zabawy i uśmiechu.

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

My – pokolenie XXI wieku jesteśmy wierni ideałom naszego patrona

12 maja był wyjątkowym dniem w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach. Z okazji Święta Patrona nauczyciele zorganizowali różnorodne gry i konkursy, w których uczniowie mogli wykazać się swoimi zdolnościami. Dzieci z dużym zaangażowaniem rywalizowały w turnieju wiedzy o Sienkiewiczu, śpiewały piosenki w wersji anglojęzycznej oraz wykonywały plakaty zachęcające do czytania dzieł patrona. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody przygotowane przez Radę Rodziców. W tym dniu odbył się również kolejny Bieg Sienkiewiczowski zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczestnicy sportowej rywalizacji w dobrych humorach pokonali łącznie dystans 495 kilometrów.

Natomiast po południu odbyła się okolicznościowa uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, nauczyciele oraz uczniowie i ich rodzice. Przemawiając do zgromadzonych, dyrektor Jolanta Żbik podkreśliła, że Henryk Sienkiewicz na zawsze pozostanie nauczycielem patriotyzmu i dziejowego optymizmu, tak potrzebnego młodym ludziom.

Dzień Patrona to okazja do przypomnienia sukcesów uczniów w licznych konkursach, turniejach wiedzy i zawodach sportowych, które przedstawiła wicedyrektor Jolanta Florczak. Uhonorowani zostali również nauczyciele oraz pracownicy szkoły, którzy odebrali Nagrody Dyrektora. Gratulacje dla dyrekcji i grona pedagogicznego przekazał burmistrz Wacław Gregorczyk , a do życzeń przyłączyła się poprzednia dyrektor szkoły pani Elżbieta Chochół .

Następnie uczniowie klas V – VI, pod opieką Donaty Baczmańskiej i Moniki Chochół zaprezentowali barwne widowisko pełne muzyki, tańca oraz recytacji, przygotowane przy współpracy z Magdaleną Niemiec i Barbarą Chrząszczak. Na scenie ożyły ciekawe postacie z powieści Quo vadis, Krzyżacy oraz W pustyni i w puszczy. Widzowie mogli przenieść się w świat utworów polskiego noblisty dzięki pięknej scenografii autorstwa pani Ilony Milewskiej i nastrojowym utworom muzycznym w wykonaniu uczennic przygotowanych przez Annę Łozińską.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor podziękowała gościom za przybycie i zaprosiła wszystkich na IV Sienkiewiczowski Piknik Rodzinny.

Strona wykonana przez Pixelar - strony internetowe dla firm