human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Pochwała męstwa, dochowanie wierności, miłość Ojczyzny…

Słowa Henryka Sienkiewicza stanowiły motto uroczystości z okazji Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach. 10 maja odbyła się okolicznościowa akademia, w której uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych: burmistrz Wacław Gregorczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Obywatelskich Barbara Adamczyk oraz jej zastępca Teresa Sternalska, a także przewodniczący Komisji Edukacji RM Robert Chochół. Wśród zaproszonych gości pojawili się także emerytowani nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców.

Witając wszystkich zgromadzonych, dyrektor Jolanta Żbik podkreśliła,

iż szkoła kontynuuje chlubne tradycje, ale także wkracza w nowy etap rozwoju, bowiem rzeczywistością staje się plan rozbudowy placówki. Już za kilka miesięcy rozpocznie się realizacja projektu architektonicznego, z którego wizualizacją mogli zapoznać się wszyscy obecni na sali.

Burmistrz Wacław Gregorczyk potwierdził, iż zgodnie z wymogami Kuratorium Oświaty w Krakowie Szkoła Podstawowa nr 2 zostanie rozbudowana i zmodernizowana tak, aby nauka odbywała się w funkcjonalnym oraz nowoczesnym budynku.

Następnie zgromadzeni goście podziwiali niesztampowe widowisko w formie teleturnieju, w którym dwie drużyny rywalizowały w teście wiedzy o Sienkiewiczu. Poszczególne etapy turnieju były przeplatane nastrojowymi piosenkami, dynamicznym tańcem i barwnymi scenami z utworów wielkiego noblisty. Na uwagę zasługuje fakt, iż w przedstawieniu brali udział przedstawiciele wszystkich klas przygotowani przez Donatę Baczmańską, Monikę Chochół i Annę Ochmańską. Publiczność doceniła kreatywność organizatorów oraz talent i zaangażowanie uczniów, nagradzając ich gromkimi brawami

Natomiast 11 maja z okazji Święta Patrona nauczyciele zorganizowali różnorodne gry i konkursy, w których uczniowie mogli wykazać się swoimi zdolnościami. Dzieci z dużym zaangażowaniem rywalizowały w turnieju wiedzy o Sienkiewiczu, śpiewały piosenki w wersji anglojęzycznej oraz wykonywały plakaty ilustrujące hobby patrona. Laureaci wszystkich konkursów otrzymali nagrody i dyplomy. W tym dniu odbył się również kolejny Bieg Sienkiewiczowski zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Agnieszka Wróbel

patron 1 18

patron 2 18

patron 3 18

patron 4 18

patron 5 18

patron 6 18

 

patron 7 18

patron 8 18

patron 9 18

patron 10 18

patron 11 18

patron 12 18

W ROCZNICĘ KONSTYTUCJI 3 MAJA

Witaj, majowa jutrzenko,

Świeć naszej polskiej krainie,

Uczcimy ciebie piosenką,

Polska nigdy nie zaginie!

W czwartek, 26 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji

227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy Va pod opieką Justyny Luberdy i Barbary Chrząszczak przedstawili program artystyczny, w którym przypomnieli widzom okoliczności uchwalenia i znaczenie tego dokumentu. Młodzi aktorzy podkreślili, że Konstytucja 3 Maja stanowiła wyraz patriotyzmu i umiłowania wolności oraz była dowodem, iż Polska weszła na drogę rozwoju i reform.

Na scenie dominowały biało – czerwone barwy, wśród których uczniowie odtworzyli niezwykłą atmosferę tego radosnego dnia, gdy Polaków zjednoczyła troska o interesy kraju. Następnie ukazali dramatyczne okoliczności spisywania konstytucji oraz podkreślili rolę, jaką odegrali jej inicjatorzy i twórcy: król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski, a także Hugo Kołłątaj, Stanisław Potocki czy Stanisław Staszic. Muzyczną ilustrację widowiska stanowiły okolicznościowe utwory przygotowane pod kierunkiem pani Anny Łozińskiej.

Publiczność z zainteresowaniem obejrzała tę żywą lekcję historii, dzięki której

data 3 maja będzie miała dla każdego istotne znaczenie. Na zakończenie apelu pani dyrektor Jolanta Żbik podziękowała organizatorom i zaprosiła nauczycieli oraz uczniów na gminne obchody Święta Konstytucji.

3 maja 1

3 maja 2

3 maja 3

3 maja 4

3 maja 5

3 maja 6

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 22 kwietnia przypada obchodzony na całym świecie Dzień Ziemi. Z tej okazji zarówno młodsi jak i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2           w Krzeszowicach przygotowali okolicznościowe przedstawienia.

Najpierw zaprezentowali swoje umiejętności pierwszoklasiści pod opieką Anny Ochmańskiej oraz Teresy Firek. Ciekawe i barwne widowisko pod hasłem „Chrońmy przyrodę” uświadomiło wszystkim, jak ważne jest dbanie

o środowisko, w którym żyjemy. Dzięki zaangażowaniu młodych aktorów każdy widz zapamiętał, że dostaliśmy w posiadanie tylko jedną planetę - Ziemię, więc musimy ją bardzo szanować. Występ pierwszaków obejrzeli uczniowie klas I – III oraz dzieci
z zaprzyjaźnionych przedszkoli.

Kilka dni później uczniowie klas IV b i IV c zaprezentowali widowisko artystyczne
o tematyce ekologicznej przygotowane wspólnie z wychowawczyniami: Alicją Dąbek oraz Anną Chmielińską. Wśród kolorowych dekoracji występujący mówili o zanieczyszczeniu wody, gleby, powietrza, zmniejszającej się populacji roślin i zwierząt oraz zachęcali swoich kolegów do dbania o środowisko naturalne.
Zamiast tradycyjnych dźwięków szkolnego pianina, mogliśmy usłyszeć perkusję Filipa Gali, a taniec dziewcząt wprowadził widzów w klimat weekendu majowego.

Podczas apelu dyrektor Jolanta Żbik wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastyczno - ekologicznego „Jestem przyjacielem Ziemi”, zorganizowanego przez szkolne koło LOP pod kierunkiem Małgorzaty Soi - Szczuki.

Laureaci konkursu „Jestem przyjacielem Ziemi”

I miejsce – Agata Kammer – klasa Vd

II miejsce – Kacper Wyzgał – klasa Vd

III miejsce – Hanna Lupa – klasa IVc

 

Wyróżnienia: Natasza Skwarek – klasa IV b

Maja Ślusarczyk – klasa IV b

               Karolina Tekieli – klasa IVc

Zuzanna Sraga – klasa VIa

ziemia 1 18

ziemia 2 18

ziemia 3 18

ziemia 4 18

ziemia 5 18

ziemia 6 18

ziemia 7 18

ziemia 8 18

ziemia 9 18

ziemia 10 18

ZDROWE ODŻYWIANIE

23 kwietnia uczniowie klas III d i III e zaprosili koleżanki i kolegów do Krainy Zdrowego Żywienia. Było kolorowo, smacznie i zdrowo. Utrwaliliśmy zasady zdrowego odżywiania, przypomnieliśmy także, jaki wpływ na nasz rozwój mają owoce i warzywa oraz zawarte w nich witaminy. Wśród zaproszonych gości była również grupa 6-latków z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia. Przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyły w tym wydarzeniu.
zdrowo 1 18

zdrowo 2 18

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które skłaniają nas do refleksji, powagi i zadumy, a dopiero później niosą radość. Należy do nich Wielkanoc, w czasie której dokonuje się ożywienie wiary, nadziei i miłości.

Aby wprowadzić wszystkich w okres Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w środę 28 marca w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się uroczysty apel dla uczniów klas IV -VI przygotowany przez nauczycieli: Janinę Ryś, Tadeusza Foltyna, Jadwigę Stolarek Macieja Sendora.

Uczniowie klasy VIa i VIb z dużym zaangażowaniem zaprezentowali refleksyjną inscenizację „Zaniósł na krzyż nasze grzechy”, w której przypomnieli, że Wielki Post jest okazją do zadumy nad sensem cierpienia, miłości i przebaczania. Święta Wielkanocne to też czas radości, triumfu oraz spełnienia obietnic. Wzruszający nastrój współtworzyły okolicznościowe pieśni oraz „Taniec Wielkanocny” w wykonaniu uczennic klas szóstych.

Miłym akcentem było przekazanie dyrekcji i gronu pedagogicznemu kartek świątecznych przygotowanych przez uczniów z Koła Biblijnego.

Spotkanie zakończyła pani dyrektor Jolanta Żbik, składając wszystkim obecnym na sali serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

6 wielka

7 wielka

8 wielka

9 wielka

WIELKANOC W WIOSENNYM NASTROJU

Wiosna buja w obłokach,

Wiosna płynie wysoko,

wiosna chodzi po drzewach,

wiosna piosenki śpiewa!

W tym roku Święta Wielkanocne przypadają niedługo po rozpoczęciu kalendarzowej wiosny. Z tej okazji 28 marca w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się wiosenno - wielkanocny apel dla klas I – III.

W pierwszej części wystąpili uczniowie klas trzecich, którzy pod opieką pani Alicji Bednarczyk i Witoldy Bartkowskiej wystawili spektakl Powitanie wiosny. W przedstawieniu pojawiły się leśne zwierzątka i kwiaty, które wyruszyły na poszukiwanie najbardziej oczekiwanej pory roku. Towarzyszyły im słońce, wiatr i deszcz. Dzieci zaprezentowały ciekawe scenki urozmaicone tańcem oraz radosnymi piosenkami o tematyce wiosennej. Dzięki kolorowym strojom i ciekawym rekwizytom przedstawienie bardzo spodobało się widzom.

Natomiast tematykę wielkanocną wprowadzili uczniowie klasy IIa i IIb. Dzieci wspólnie z wychowawczyniami: Sylwią Remin oraz Brygidą Plichtą – Kuczarą, przygotowały program artystyczny, w którym przybliżyły najpiękniejsze polskie tradycje i zwyczaje wielkanocne. Wesołe wierszyki oraz zabawne scenki przeplatane dynamicznymi utworami muzycznymi wprawiły wszystkich w pogodny nastrój przed nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

2 wielka

3 wielka

4 wielka

5 wielka

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Biało – czerwona wiara i siła

Historia znowu koło zatoczyła.

Z okrutnych wspomnień,

Strzępów pamięci

Z kolan powstają Żołnierze Wyklęci

Słowa piosenki Rzeczpospolitej poprzysięgali uroczyście zabrzmiały w Szkole Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach podczas apelu poświęconemu upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Uczniowie klasy Va i Vd przygotowali okolicznościowy program artystyczny pod kierunkiem nauczycieli: Justyny Luberdy, Agnieszki Wróbel oraz Małgorzaty Soi – Szczuki. W trakcie przedstawienia publiczność obejrzała inscenizację dramatycznych wydarzeń rozgrywających się w powojennej Polsce. Młodzi aktorzy zaprezentowali sylwetki żołnierzy niezłomnych, którzy nie pogodzili się z utratą wolności i podjęli walkę, by nasz kraj odzyskał niezależność. Zapłacili za to najwyższą cenę, oddając swoje życie w służbie ojczyźnie.

Podniosły nastrój tworzyła scenografia utrzymana w barwach narodowych oraz patriotyczne utwory muzyczne wykonane przy akompaniamencie pani Anny Łozińskiej. Przedstawienie uzupełniła prezentacja multimedialna na temat skomplikowanej sytuacji Polski po II wojnie światowej.

1 marca dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach. Wspólnie z burmistrzem Wacławem Gregorczykiem oraz przedstawicielami innych placówek złożyli kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

Agnieszka Wróbel

wy 1

wy 2

wy 3

wy 4

wy 5

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

 

   23 stycznia Szkołę Podstawową nr 2 w Krzeszowicach po raz kolejny odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola ISKIERKI. Spotkanie stanowiło następny etap współpracy edukacyjnej między placówkami.

   Uczniowie klasy II a zaprezentowali przedstawienie Czerwony Kapturek, przygotowane pod opieką wychowawczyni Sylwii Remin.

Drugoklasiści w pięknych kolorowych strojach przedstawili swoim młodszym kolegom ciekawą inscenizację jednej z najpopularniejszych baśni. Przedstawienie podziwiali również uczniowie naszej szkoły.

       Występujące dzieci wykazały się talentem aktorskim i dużym

   zaangażowaniem, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.

CZYTANIE DLA BABCI I DZIADKA

Kolejny raz w Szkole Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach odbyło się popołudniowe spotkanie z lekturą. 17 stycznia biblioteka szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowali „Zimowe Czytanie dla Babci i Dziadka”.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor Jolanta Żbik, która powitała obecnych, a następnie zaprosiła do wspólnej lektury. Zabawne przygody Mikołajka, Niziołka, Kuby i Buby czytali wszyscy - Babcie, dzieci i nauczyciele.

W miłej, wesołej atmosferze szybko upłynął czas, tym bardziej, że słuchając zabawnych opowieści można było poczęstować się pysznymi smakołykami.

Uczniowie przekonali się, że wspólne czytanie może być świetną zabawą.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

    W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach chętnie uczestniczyli w balach karnawałowych zorganizowanych przez wychowawców, rodziców i Samorząd Uczniowski. 16 stycznia przed południem bawiły się dzieci z klas I – III, natomiast później na zabawę przybyli ich starsi koledzy.

Już od rana w szkole zaroiło się od księżniczek, rycerzy, piratów, policjantów, Indian, różnego rodzaju zwierząt i  przybyszy z innej planety. Stroje dzieci były piękne, kolorowe, a przede wszystkim bardzo pomysłowe. Dzięki wodzirejowi i zaangażowaniu wychowawczyń zabawa maluchów przebiegała w iście karnawałowym nastroju.

Pląsom starszych uczniów towarzyszyły konkursy prowadzone przez Barbarę Chrząszczak, Magdalenę Niemiec i Małgorzatę Soję – Szczukę. W trakcie zabawy wybierano również Króla i Królową Balu, którymi zostali Tilla Malczyk oraz Oliwier Urbanik. Prezentację zwycięzców podziwiali uczestnicy zabawy, którzy z entuzjazmem przyłączyli się do finałowego tańca. Rodzice przygotowali nagrody w konkursach oraz słodki poczęstunek dla uczestników balu.

To był niezapomniany, pełen niespodzianek dzień, w którym wszystkie dzieci bawiły się radośnie, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. 

Agnieszka Wróbel

Strona wykonana przez Pixelar - strony internetowe dla firm