human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym dla klas I-III "Zuch"

uczennica klasy I b Zuzanna Zając  zdobyła I miejsce

Laureaci:

Marcelina Ryszka klasy I b

Maciej Pasternak kl. I a

Weronika Noworyta I a

18 maja 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko - Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży - "Kresowe szlaki Niepodległej Polski". Konkurs pod Honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Obrony Narodowej, Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Gminy Krzeszowice oraz Wójta Gminy Zabierzów. Szkołę w kategorii literacko- plastycznej reprezentowała uczennica klasy VI b Magdalena Chmiest, która otrzymała I miejsce za pracę literacką "Napisany po latach..- list do Leona Biłana"oraz wyróżnienie za pracę plastyczną-"Trudne losy i wybory Polaków na kresach Wschodnich w dążeniu do odzyskania przez Polskę niepodległości".
W kategorii plastycznej klas VII szkołę reprezentowały uczennice klasy 7a.
II miejsce - Anna Kuciel
Wyróżnienie - Natalka Dziura.

dyplom chmiest 1m

dyplom chmiest

radwanowice 06

radwanowice 04

dyplom kuciel

radwanowice 03

radwanowice 17

dyplom dziura

 

 

DZIEŃ DZIECKA – DNIEM SPORTU

Pod takim hasłem przebiegały w tym roku obchody święta najmłodszych, które przypada tradycyjnie 1 czerwca.

Starsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach wzięli udział w zawodach sportowych, rywalizując w zespołach złożonych

z przedstawicieli różnych klas. Gry i zabawy z wielu stron świata przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Marta Kurek, Katarzyna Zając, Jadwiga Stolarek i Maciej Sendor.

Po rozgrzewce w rytmie zumby przedstawiciele każdej drużyny uczestniczyli w zapasach z piłką oraz w wyścigu z oponą. Wiele emocji dostarczyły również popularne gry: Twierdza, Pochodnia i Rugby Tag czy Kocówka. Uczestnicy zawodów otrzymali okolicznościowe nagrody, a wszystkim dzieciom smakowały pyszne lody ufundowane przez Radę Rodziców.

W tym dniu odbył się również Wielki Maraton Czytania zorganizowany przez bibliotekę szkolną.

Natomiast najmłodsi uczniowie udali się na piesze wędrówki po okolicy oraz brali udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez wychowawców.

To był udany dzień pełen uśmiechu i radości!

ddziecka1 18

ddziecka2 18

ddziecka3 18

ddziecka4 18

ddziecka5 18

ddziecka6 18

WYSTĘP DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy IIa Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach pod opieką wychowawczyni Sylwii Remin przygotowali inscenizację baśni Kopciuszek. Po raz kolejny naszymi gośćmi były dzieci wraz z opiekunami z Niepublicznego Przedszkola ISKIERKI. Przedstawienie podziwiali też koledzy małych aktorów z klas 1 - 3. Zachwyt widzów wzbudziły piękne kolorowe stroje oraz rekwizyty, dzięki którym wszyscy przenieśli się do niezwykłej krainy baśni. Pani Dagmara Brela – Zając pogratulowała dzieciom udanego występu, a publiczność nagrodziła odtwórców ról brawami za odwagę oraz talent aktorski.

przedstawienie1 18

przedstawienie2 18

przedstawienie3 18

przedstawienie4 18

V SIENKIEWICZOWSKI PIKNIK RODZINNY

 

     Już po raz piąty na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach odbył się Sienkiewiczowski Piknik Rodzinny. 26 maja Rada Rodziców, dyrekcja oraz nauczyciele zorganizowali atrakcyjną imprezę dla dzieci i dorosłych.

   Zgromadzonych gości powitała dyrektor Jolanta Żbik, pełniąca wraz z Dagmarą Brelą - Zając i przewodniczącym Rady Rodziców Rafałem Lupą funkcję gospodarza pikniku. Następnie burmistrz Wacław Gregorczyk oraz Prezes Kopalni Porfiru i Diabazu Daniel Kłosowski pogratulowali trzecioklasistom licznych sukcesów i wręczyli Henryczki 2018 dla Wyjątkowego Młodego Człowieka.

     Podczas gdy na scenie uczniowie prezentowali swoje talenty artystyczne, równolegle odbywał się III Sienkiewiczowski Turniej Szachowy oraz gra miejska Przygoda z Sienkiewiczem, w której uczniom towarzyszyli rodzice. Dzieci z dużym zaangażowaniem tworzyły słonia Kinga z surowców wtórnych, a chętni mogli wziąć udział w warsztatach szycia zorganizowanych przez Elżbietę Janik

lub zagrać w bule ze Zbigniewem Durczokiem. Natomiast w nastrojowo zaaranżowanej czytelni, zorganizowanej przez bibliotekarzy, nauczyciele zapraszali wszystkich chętnych do wspólnej lektury dzieł Sienkiewicza.  

       Wiele emocji wzbudziły konkurencje sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dzieci sprawnie pokonywały tor przeszkód, a siódmoklasiści zawzięcie rywalizowali z absolwentami szkoły w turnieju piłki siatkowej.                                                                                                                                                                                                                                                                                            

     Uczestnicy pikniku mogli podziwiać pokazy Oyama Karate. Swoje talenty taneczne zaprezentowali również przedstawiciele szkoły tańca Dance Art. Podziw publiczności wywołały występy cheerleaderek oraz pokaz akrobatyki sportowej i breakdance w wykonaniu UKS Harmonia.

     Straż Miejska przygotowała miasteczko komunikacyjne, a Komisariat Policji zapraszał dorosłych do zapoznania się z metodami pracy policji. Dużym zainteresowaniem widzów cieszył się pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej.

   Najmłodsi uczestnicy pikniku mieli okazję pojeździć na osiołku oraz skorzystać z licznych atrakcji w postaci walców wodnych, dmuchanych zamków i zjeżdżalni. Rodzice oraz nauczyciele przygotowali pyszne wypieki, a każdy uczestnik imprezy mógł wziąć udział w słodkim quizie i wygrać atrakcyjną nagrodę.

   V Sienkiewiczowski Piknik Rodzinny był dobrą okazją do wspólnej zabawy         i aktywnego spędzenia wolnego czasu. Za zaangażowanie w organizację imprezy, wszechstronną pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom, uczniom, a także sponsorom oraz sympatykom szkoły.

 

                                                                                                       Agnieszka Wróbel

piknik 1 18

piknik 2 18

piknik 3 18 piknik 4 18

piknik 5 18

piknik 6 18piknik 7 18 

 

 

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Pochwała męstwa, dochowanie wierności, miłość Ojczyzny…

Słowa Henryka Sienkiewicza stanowiły motto uroczystości z okazji Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach. 10 maja odbyła się okolicznościowa akademia, w której uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych: burmistrz Wacław Gregorczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Obywatelskich Barbara Adamczyk oraz jej zastępca Teresa Sternalska, a także przewodniczący Komisji Edukacji RM Robert Chochół. Wśród zaproszonych gości pojawili się także emerytowani nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców.

Witając wszystkich zgromadzonych, dyrektor Jolanta Żbik podkreśliła,

iż szkoła kontynuuje chlubne tradycje, ale także wkracza w nowy etap rozwoju, bowiem rzeczywistością staje się plan rozbudowy placówki. Już za kilka miesięcy rozpocznie się realizacja projektu architektonicznego, z którego wizualizacją mogli zapoznać się wszyscy obecni na sali.

Burmistrz Wacław Gregorczyk potwierdził, iż zgodnie z wymogami Kuratorium Oświaty w Krakowie Szkoła Podstawowa nr 2 zostanie rozbudowana i zmodernizowana tak, aby nauka odbywała się w funkcjonalnym oraz nowoczesnym budynku.

Następnie zgromadzeni goście podziwiali niesztampowe widowisko w formie teleturnieju, w którym dwie drużyny rywalizowały w teście wiedzy o Sienkiewiczu. Poszczególne etapy turnieju były przeplatane nastrojowymi piosenkami, dynamicznym tańcem i barwnymi scenami z utworów wielkiego noblisty. Na uwagę zasługuje fakt, iż w przedstawieniu brali udział przedstawiciele wszystkich klas przygotowani przez Donatę Baczmańską, Monikę Chochół i Annę Ochmańską. Publiczność doceniła kreatywność organizatorów oraz talent i zaangażowanie uczniów, nagradzając ich gromkimi brawami

Natomiast 11 maja z okazji Święta Patrona nauczyciele zorganizowali różnorodne gry i konkursy, w których uczniowie mogli wykazać się swoimi zdolnościami. Dzieci z dużym zaangażowaniem rywalizowały w turnieju wiedzy o Sienkiewiczu, śpiewały piosenki w wersji anglojęzycznej oraz wykonywały plakaty ilustrujące hobby patrona. Laureaci wszystkich konkursów otrzymali nagrody i dyplomy. W tym dniu odbył się również kolejny Bieg Sienkiewiczowski zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Agnieszka Wróbel

patron 1 18

patron 2 18

patron 3 18

patron 4 18

patron 5 18

patron 6 18

 

patron 7 18

patron 8 18

patron 9 18

patron 10 18

patron 11 18

patron 12 18

W ROCZNICĘ KONSTYTUCJI 3 MAJA

Witaj, majowa jutrzenko,

Świeć naszej polskiej krainie,

Uczcimy ciebie piosenką,

Polska nigdy nie zaginie!

W czwartek, 26 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji

227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy Va pod opieką Justyny Luberdy i Barbary Chrząszczak przedstawili program artystyczny, w którym przypomnieli widzom okoliczności uchwalenia i znaczenie tego dokumentu. Młodzi aktorzy podkreślili, że Konstytucja 3 Maja stanowiła wyraz patriotyzmu i umiłowania wolności oraz była dowodem, iż Polska weszła na drogę rozwoju i reform.

Na scenie dominowały biało – czerwone barwy, wśród których uczniowie odtworzyli niezwykłą atmosferę tego radosnego dnia, gdy Polaków zjednoczyła troska o interesy kraju. Następnie ukazali dramatyczne okoliczności spisywania konstytucji oraz podkreślili rolę, jaką odegrali jej inicjatorzy i twórcy: król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski, a także Hugo Kołłątaj, Stanisław Potocki czy Stanisław Staszic. Muzyczną ilustrację widowiska stanowiły okolicznościowe utwory przygotowane pod kierunkiem pani Anny Łozińskiej.

Publiczność z zainteresowaniem obejrzała tę żywą lekcję historii, dzięki której

data 3 maja będzie miała dla każdego istotne znaczenie. Na zakończenie apelu pani dyrektor Jolanta Żbik podziękowała organizatorom i zaprosiła nauczycieli oraz uczniów na gminne obchody Święta Konstytucji.

3 maja 1

3 maja 2

3 maja 3

3 maja 4

3 maja 5

3 maja 6

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 22 kwietnia przypada obchodzony na całym świecie Dzień Ziemi. Z tej okazji zarówno młodsi jak i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2           w Krzeszowicach przygotowali okolicznościowe przedstawienia.

Najpierw zaprezentowali swoje umiejętności pierwszoklasiści pod opieką Anny Ochmańskiej oraz Teresy Firek. Ciekawe i barwne widowisko pod hasłem „Chrońmy przyrodę” uświadomiło wszystkim, jak ważne jest dbanie

o środowisko, w którym żyjemy. Dzięki zaangażowaniu młodych aktorów każdy widz zapamiętał, że dostaliśmy w posiadanie tylko jedną planetę - Ziemię, więc musimy ją bardzo szanować. Występ pierwszaków obejrzeli uczniowie klas I – III oraz dzieci
z zaprzyjaźnionych przedszkoli.

Kilka dni później uczniowie klas IV b i IV c zaprezentowali widowisko artystyczne
o tematyce ekologicznej przygotowane wspólnie z wychowawczyniami: Alicją Dąbek oraz Anną Chmielińską. Wśród kolorowych dekoracji występujący mówili o zanieczyszczeniu wody, gleby, powietrza, zmniejszającej się populacji roślin i zwierząt oraz zachęcali swoich kolegów do dbania o środowisko naturalne.
Zamiast tradycyjnych dźwięków szkolnego pianina, mogliśmy usłyszeć perkusję Filipa Gali, a taniec dziewcząt wprowadził widzów w klimat weekendu majowego.

Podczas apelu dyrektor Jolanta Żbik wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastyczno - ekologicznego „Jestem przyjacielem Ziemi”, zorganizowanego przez szkolne koło LOP pod kierunkiem Małgorzaty Soi - Szczuki.

Laureaci konkursu „Jestem przyjacielem Ziemi”

I miejsce – Agata Kammer – klasa Vd

II miejsce – Kacper Wyzgał – klasa Vd

III miejsce – Hanna Lupa – klasa IVc

 

Wyróżnienia: Natasza Skwarek – klasa IV b

Maja Ślusarczyk – klasa IV b

               Karolina Tekieli – klasa IVc

Zuzanna Sraga – klasa VIa

ziemia 1 18

ziemia 2 18

ziemia 3 18

ziemia 4 18

ziemia 5 18

ziemia 6 18

ziemia 7 18

ziemia 8 18

ziemia 9 18

ziemia 10 18

ZDROWE ODŻYWIANIE

23 kwietnia uczniowie klas III d i III e zaprosili koleżanki i kolegów do Krainy Zdrowego Żywienia. Było kolorowo, smacznie i zdrowo. Utrwaliliśmy zasady zdrowego odżywiania, przypomnieliśmy także, jaki wpływ na nasz rozwój mają owoce i warzywa oraz zawarte w nich witaminy. Wśród zaproszonych gości była również grupa 6-latków z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia. Przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyły w tym wydarzeniu.
zdrowo 1 18

zdrowo 2 18

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które skłaniają nas do refleksji, powagi i zadumy, a dopiero później niosą radość. Należy do nich Wielkanoc, w czasie której dokonuje się ożywienie wiary, nadziei i miłości.

Aby wprowadzić wszystkich w okres Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w środę 28 marca w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się uroczysty apel dla uczniów klas IV -VI przygotowany przez nauczycieli: Janinę Ryś, Tadeusza Foltyna, Jadwigę Stolarek Macieja Sendora.

Uczniowie klasy VIa i VIb z dużym zaangażowaniem zaprezentowali refleksyjną inscenizację „Zaniósł na krzyż nasze grzechy”, w której przypomnieli, że Wielki Post jest okazją do zadumy nad sensem cierpienia, miłości i przebaczania. Święta Wielkanocne to też czas radości, triumfu oraz spełnienia obietnic. Wzruszający nastrój współtworzyły okolicznościowe pieśni oraz „Taniec Wielkanocny” w wykonaniu uczennic klas szóstych.

Miłym akcentem było przekazanie dyrekcji i gronu pedagogicznemu kartek świątecznych przygotowanych przez uczniów z Koła Biblijnego.

Spotkanie zakończyła pani dyrektor Jolanta Żbik, składając wszystkim obecnym na sali serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

6 wielka

7 wielka

8 wielka

9 wielka

Strona wykonana przez Pixelar - strony internetowe dla firm