human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

09.01.2020r. – wycieczka do Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie

Pomysłodawczynią wyjazdu była mama Julii de Ville – p. Elżbieta Maciejowska. Dzięki jej uprzejmości, uczniowie mogli obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. "Smartfon” zorganizowany przez Straż Miejską Miasta  Krakowa.
Głównym bohaterem przedstawienia  był  Adaś, który uczył się  w szkole podstawowej i właśnie dostał swój wymarzony prezent - smartfon. Niestety – jak każdy jego użytkownik, musiał się zmierzyć z zagrożeniami czyhającymi na dzieci korzystające z telefonów bez kontroli rodziców oraz bez wiedzy na temat niebezpieczeństw w Internecie. Hejt, nieprawdziwe treści, ośmieszanie i poniżanie innych, umawianie się przez Internet z nieznajomymi, umieszczanie danych wrażliwych na portalach społecznościowych – to tylko niektóre z zagrożeń, o których strażnicy ds. profilaktyki rozmawiali z Adasiem.

Aktywność w Internecie to nieodłączny element życia młodych ludzi, dlatego tak ważne jest, żeby dzieci świadomie i odpowiedzialnie z niego korzystały. W przedstawieniu mowa była  też o pozytywnych stronach sieci, takich jak: przydatne informacje na każdy temat, możliwość kontaktu ze znajomymi, poszerzanie wiedzy, dostęp do muzyki, filmów.
Czarodziej, Smok Barbakus i strażnicy ds. profilaktyki starali  się nauczyć Adasia, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, jak być aktywnym i odpowiedzialnym, mając jednocześnie świadomość internetowych zagrożeń.

Dziękujemy p. E. Maciejowskiej za zarezerwowanie bezpłatnych wejściówek dla naszych uczniów na tak wartościowe i pouczające widowisko.

 

Strona wykonana przez Pixelar - strony internetowe dla firm