human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

4-5.12.2019r. Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

Po spotkaniu z przewodnikiem, uczniowie zwiedzanie rozpoczęli od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi. Zjazd windą na głębokość 212 m zrobił na niektórych dzieciach duże wrażenie. Tuż po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzała kilometrową trasę pomiędzy szybami Campi i Sutoris. Kolejka jechała dość szybko, ale po drodze można było zobaczyć wiele zabytków, postaci i ciekawych, zagadkowych miejsc. 

Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie, w którą również zostali zabrani uczniowie, dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. W pamięci zwiedzających na długo pozostaną prezentacje obrazujące dawny system wentylacji, systemy transportowe, jak również pracę wypalaczy metanu.

W opowiadaniu o historii bocheńskiej kopalni przewodnikowi pomagali między innymi królowie oraz żupnicy genueńscy. Uczniowie mieli wrażenie, jakby normalna praca górników kopalni toczyła się tuż obok nich. Jedną z atrakcji było także zwiedzanie kaplicy św.Kingi, gdzie uczniowie poznali legendę o pierścieniu i odkryciu soli na bocheńskiej ziemi.

Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się sklep z pamiątkami, boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci oraz piętrowe łóżka. Noc minęła bardzo szybko i rano po śniadaniu uczniowie wyjechali na powierzchnię ziemi tym samym szybem, którym dzień wcześniej zjechali do kopalni. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją i świetną zabawą. Wycieczkę należy zdecydowanie zaliczyć do udanych.

 

 

 

 

Strona wykonana przez Pixelar - strony internetowe dla firm