human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

2A

Dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w ramach programu edukacyjnego "Dom Płomyka i Iskierki". W trakcie zajęć uczniowie dzwonili pod rzeczywisty numer 998 i prowadzili rozmowę z dyżurnym strażakiem. Nauczyli się prawidłowych zachowań, gdy w mieszkaniu rozprzestrzenia się ogień i duszący dym. Dzieci oglądały bojowe wozy strażackie i sprzęt jakim dysponują strażacy w czasie różnorakich akcji. Na koniec gasiły pożar trzymając prawdziwy wąż strażacki i regulowały zasięg strumienia wody. Z wycieczki dzieci powróciły w wyśmienitych humorach i bardzo zadowolone.

W Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie zwiedzaliśmy skansen, który zajmuje 5ha malowniczo ukształtowanej powierzchni. Rozlokowano tam 25 zabytkowych obiektów budownictwa drewnianego. Wśród nich znajdują się zarówno XIX wieczne budynki mieszkalne i gospodarcze z terenów zamieszkiwanych niegdyś przez Krakowiaków Zachodnich, jak również XVII wieczny kościół oraz drewniany dwór z XVIII w.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych "Na szkle malowane". Wysłuchiwały opowieści o technikach malarskich starych obrazów ludowych oraz obserwowały pokaz wykonania obrazu malowanego na podłożu szklanym. Potem same malowały na szkle pod kierunkiem wykwalifikowanego instruktora. Na koniec był czas na zakup drobnych pamiątek. Wycieczka dostarczyła uczniom dużo wrażeń. 

 

W czasie koncertu muzycznego była możliwość obejrzenia różnych instrumentów i usłyszenia ich brzmienia. Były prezentowane instrumenty strunowe (fortepian, gitara, skrzypce i wiolonczela); dęte drewniane (klarnet, saksofon) oraz melodyczne instrumenty perkusyjne (ksylofon, wibrafon i marimba). Te ostatnie wzbudziły ogromny zachwyt widowni, gdyż uczniowie zagrali na nich słynne melodie z popularnych gier komputerowych. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Obchody rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Marcina, a potem odbył się uroczysty apel. Uczniowie z rąk Dyrektora Szkoły -p.Jolanty Żbik odebrali dyplomy i nagrody w następujących konkursach: 

-Konkurs plastyczny na projekt okładki do powieści H.Sienkiewicza - Tadeusz Zajega otrzymał wyróżnienie

-Konkurs na gazetkę szkolną pt. "Działajmy razem w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu" - klasa II"a" zajęła II miejsce

-Konkurs fotograficzny "W pogoni za wiosną" - I miejsce zajęli ex aequo Aleksandra Nazimek, Weronika Noworyta, Antoni Dziedzic, Maciej Pasternak i Piotr Zając

Potem był "Bieg Sienkiewiczowski", który wywołał wiele pozytywnych sportowych emocji. Warto zaznaczyć, że wszyscy uczniowie wzięli w nim udział.Swój udział w biegu uczestnicy zaznaczyli wpisując się na pamiątkową listę umieszczoną na drzewie. Ostatnim punktem programu było projektowanie LOGO szkoły dowolnymi technikami plastycznymi. W tym zadaniu dzieci wykazały się umiejętnością zgodnej pracy w grupie. Wykonanie tego zadania przyniosło naszej klasie pierwsze miejsce.

Ten dzień szkolny szybko minął. Następny już za rok!

 

Pan Łukasz Dziedzic - tata Antosia zaprosił całą klasę do firmy, w której pracuje. Dzięki temu uczniowie poznali wiele osób pracujących w zawodach związanych z budownictwem począwszy od etapu projektowania, aż po gotowy dom. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań poszczególnym pracownikom. W biurze obejrzeli komputerową wizualizację i pełną dokumentację budowanego domu. Otrzymali materiały do projektowania i rozmieszczania pomieszczeń w wymarzonym domu (okazało się, że to wspaniała zabawa). Natomiast na budowie (oczywiście dla bezpieczeństwa w kaskach na głowie, które uczniowie otrzymali w prezencie) weszli do środka domu, by zobaczyć na własne oczy to, o czym była mowa w biurze i co było zawarte w prezentowanych planach. Na zakończenie było pieczenie kiełbasek na ognisku, a pani Dziedzic poczęstowała dzieci pysznym ciastem czekoladowym. 

To była wspaniała wycieczka edukacyjna. Serdeczne podziękowania dla Państwa Dziedzic za przygotowanie tylu atrakcji dla uczniów.

 

Strona wykonana przez Pixelar - strony internetowe dla firm