human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

Warsztaty teatralne w Teatrze Współczesnym w Krakowie

Sztuka Antoin’a de Saint Exupery ,, Mały Książę’’

Wyjazd : 19 grudnia 2017, godz.14, powrót ok. 19

Koszt: (warsztaty + autokar) – 42 zł

Zapisy: Anna Kitka

Język francuski- rok szkolny 2017/2018

Poniedziałek , godz. 14.45 – klasy V- I grupa

Podręcznik: kontynuacja Alex, Zoe et compagnie 1

Wtorek, godz. 15.45- grupa klas VI

Podręcznik: kontynuacja Super Max 1, następnie Super Max 2

Piątek, godz. 14. 45- klasy V- II grupa

Podręcznik: kontynuacja Alex, Zoe et compagnie 1

WIZYTA GOŚCI Z FRANCJI

17 maja Szkołę Podstawową w Krzeszowicach odwiedzili uczniowie College de Charles Paguy z gminy partnerskiej Chaumes en Brie. Młodzież z Francji przebywała w naszym mieście w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego. Towarzyszyli im opiekunowie: Sylvie Bladek – Polka, nauczycielka niemieckiego, Jeremy Escobar – nauczyciel języka angielskiego i Anna Kitka – nauczycielka francuskiego.

Gości powitała dyrektor Jolanta Żbik, która wraz z wicedyrektor Jolantą Florczak odpowiadała na pytania dotyczące funkcjonowania szkoły. Następnie uczniowie z Francji wzięli udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez Martę Kurek.

Po wspólnym drugim śniadaniu przedstawiciele naszej szkoły zaprezentowali gościom piosenki w języku angielskim i francuskim. Na zakończenie spotkania anglistka Anna Czerwińska przygotowała ciekawy quiz, który wywołał wiele emocji wśród wszystkich uczestników.

Wizyta gości z Francji była świetną okazją do doskonalenia języków obcych

oraz nawiązania wspólnych relacji między uczniami.

Pobyt we Francji

1-7 kwietnia 2017

Juz po raz czwarty grupa młodzieży z Krzeszowic gościła w partnerskiej gminie Krzeszowic- Chaumes en Brie we Francji.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształacecego pod opieką Anny Kitki nauczyciela języka francuskiego i Barbary Dec nauczyciela zajęć artystycznych spędzili niezapomniany tydzień w regionie paryskim. Po raz pierwszy podróż odbyła się samolotem, dla większości było to nowe doświadczenie.

Pobyt został zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum i Stowarzyszenie Chaumes sans frontiere. Kordynatorem ze strony francuskiej była prezes Emmanuelle Person, a ze strony polskiej Anna Kitka.

Uczniowie spali w domach rodzin ze Stowarzyszenia gdzie mogli sprobowac pysznej kuchni francuskiej, a także poćwiczyć język francuski, czasami angielski i migowy

Paryż, misteczko sredniowieczne Provins, spotkanie z burmistrzem w Urzędzie Miejskim, wieczór polsko-francuski, wizyta w parnerskim gimnazjum Verneuil, wspaniała zabawa w Parku atrakcji Asterix na zawsze pozostaną w pamięci.

Pobyt był wspaniałą okazją do doskonalenia języka francuskiego, poznania nowej kultury, obyczajów i nawiązaniu nowych przyjażni polsko-francuskich.

Vive La France et La Pologne !!!

 

,, La greve des becs''- sztuka po francusku w Krakowie

20 marca 2017

W tym roku, w ramach frankofonii, stowarzyszenie Drameducation na nowo zorganizowało wielką trasę teatralną, która zawitała 20 marca do Krakowa! Tym razem ze szwajcarsko-belgijsko-francuskim spektaklem "La grève desbecs". Pod podanym adresem internetowym znajdują się informacje dotyczące tego wydarzenia - https://tourneefrancophonepologne.jimdo.com.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Krzeszowicach wspólnie uczestniczyli w tym niezwykłym, francuskojęzycznym przedstawieniu.

Anna Kitka- professeur de francais

 

 

 

 

 

XIII Krakowski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Francuskiej

09 marca 2017

Gratulacje!!! Hania Rułka i Oliwia Broda z klasy V zostały finalistakami konkursu!

19 maja 2017 wezmą udział w Finale Ogólnopolskim w Młodziezowym Domu Kultury im. A

Bursy w Krakowie i wykonaja ponownie interpretację piosenki ZAZ ,, Si jamais,,

Gratulacje również dla Julki Kowalskiej i Mai Pytel za wykonanie piosenki ,, Comment ca va,,

Felicitations!!!

Język francuski- spotkanie z rodzicami

23.01.2017( poniedziałek) - jadalnia

godz.16.30- rodzice z grupy kl. IV

24.01.2017( wtorek)- sala 26

godz. 17.00- rodzice z grupy kl. V

godz.17.30-rodzice z grupy kl.VI

Correspondance en francais - Korespondencja po francusku 2016/2017

Jak co roku nie zabrakło chętnych do pisania listów w wersji tradycyjnej, czyli papierowej. Tradycja ta powoli zanika, ale w naszej Szkole chcemy zachować ją i pokazać jaką radość sprawia otrzymanie pięknego, tradycyjnego listu od kolegi z innego kraju. Jest to wspaniała motywacja do nauki języka francuskiego, a także poznania nowych przyjaciół i ich kultur.

Pisanie listów po francusku to już tradycja w naszej Szkole i jej początki sięgają 2012 roku.

Nasi uczniowie korespondują z rówieśnikami z partnerskiej gminy Krzeszowic Chaumes en Brie we Francji i z uczniami z miasteczka Bearivage z Prowincji Francuskiej Quebec w Kanadzie.

Anna Kitka- nauczyciel języka francuskiego

Goście z Francji

22 listopada 2016 roku gościliśmy w naszej Szkole delegację z partnerskiej gminy Krzeszowic CHAUMES ENBRIE we Francji. Uczniowie z grup uczących się języka francuskiego mogli zobaczyć prezentację multimedialna na temat partnerskiej gminy i Francji. Panie Catherine, Sophie i Marie ze Stowarzyszenia „Chaumes sans frontieres” odpowiadały na wszystkie pytania uczniów dotyczące Francji, jej kultury i życia codziennego. Na koniec wysłuchały piosenki w wykonaniu Hani Rułki i Oliwi Brody z klasy V.

Francuskie warsztaty kulinarne 2016 czas zacząć!!!

Jak co roku uczniowie z grup francuskich mogli posmakować specjałów de la cuisine francaise takich jak crème brulee, escargots i croissants…a także nauczyć się nowego słownictwa.

Tym razem młodzież z klas V i VI udała się 8 i 18 listopada 2016 roku do restauracji Zakładka w Krakowie. Szczególne podziękowania dla p. Agnieszki Drzewniak i p.Małgorzaty Kodury za pomoc w opiece.

Bon appetit !

Anna Kitka- nauczyciel języka francuskiego

Strona wykonana przez Pixelar - strony internetowe dla firm