human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

Z dumą informujemy, iż dziś nasza uczennica Aleksandra Chochół z klasy 7b,
zdobyła I Miejsce w 18 Nowohuckim Przeglądzie Artystycznym w Językach Obcych.
Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Ola wybrała bardzo trudny repertuar, zaprezentowała angielskojezyczną piosenkę Elli Fidgerald "So in love". Serdecznie gratulujemy!

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie na scenie, ludzie stoją, buty i w budynku

WPŁATY ELEKTRONICZNE NA OBIADY

 

NA MIESIĄC KWIECIEŃ  DOKONUJEMY

 

od 01.04.2019r – 05.04.2019r.

 

na konto: 09 1540 1115 2001 6080 1766 0001

 

w kwocie  15 dni x 3,50 =  52.50 zł.

 

Wpłat elektronicznych na obiady dokonują rodzice, których dzieci korzystają z obiadów przez cały miesiąc.

 

PROSZĘ NIE WPŁACAĆ DOWOLNYCH KWOT

 

Rodzice dokonujący wpłat na obiady droga elektroniczną

proszeni są o odbiór zwrotów za niewykorzystane obiady za
mc MARZEC- 2019r. w pok
.- 28

Fundacja BGŻ BNP Paribas rusza z rekrutacją absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych do Programu „Klasa”

 

 

Nauka w najlepszych liceach w całej Polsce i stypendium, umożliwiające pokrycie kosztów kształcenia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie czy Gdyni -to tylko część korzyści, na jakie mogą liczyć najlepsi uczniowie zakwalifikowani do Programu „Klasa”. Rekrutacja potrwa do 12 kwietnia.

 

Fundacja BGŻ BNP Paribas już po raz siedemnasty poszukuje zdolnych uczniów z niewielkich miejscowości, którzy chcieliby rozwijać swoje pasje i umiejętności. W tym roku, spośród wszystkich zgłoszeń, wybranych zostanie 50 uczniów, którzy rozpoczną edukację w pięciu renomowanych liceach. Każdy uczeń zakwalifikowany do Programu „Klasa” otrzyma zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, podręczniki i dodatkowo comiesięczne kieszonkowe na drobne wydatki.

 

– Program „Klasa” to nie tylko wsparcie materialne. Nasi stypendyści podkreślają, że dzięki nauce w dużym mieście mogli rozwinąć swoje zainteresowania i pasje, a także poznać niezwykłych ludzii nawiązać przyjaźnie, które utrzymują się po ukończeniu szkoły. „Klasa” to przede wszystkim szansa na lepszy start w dorosłość. Dobra edukacja daje większe szanse na wybór wymarzonych studiów w kraju i zagranicą, a życie w dużym ośrodku akademickimzapewnia ofertę kulturalno-naukową niedostępną w mniejszych miejscowościach. To dlatego od wielu lat współpracujemy ze świetnymi liceami, które razem z nami otaczają młodzież kompleksową opieką, aby tworzyć jej warunki do rozwoju na najwyższym poziomie– mówi Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, Menedżer ds. projektów społecznych i członek Zarządu z Fundacji BGŻ BNP Paribas.

 

 

Uczniowie objęci są wsparciem nie tylko w czasie nauki w liceum, ale również podczas pierwszego roku studiów, kiedy otrzymują stypendium o łącznej wysokości 4500 zł. Stypendyści mają również szanse na dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów.

 

– Pochodzę z niewielkiej miejscowości Protowo. Fascynuję się biotechnologią. Od października 2013 roku pracuję nad autorskim projektem Amber Drug, w ramach którego udało mi się wykazać, że substancje czynne otrzymane z bursztynu mogą zwalczać chorobotwórcze bakterie w rodzaju gronkowca złocistego. Niedawno dostałem się na studia magisterskie w Instytucie Weizmanna w Izraelu, zaliczanym do najlepszych uniwersytetów na świecie. Niewątpliwie nie byłoby to możliwe bez wielkiego wsparcia Fundacji, za co po stokroć jestem wdzięczny – uzupełnia Igor, stypendysta Programu „Klasa”.

 

 

Do Programu mogą zgłaszać się uczniowie, kończący w tym roku gimnazjum lub szkołę podstawową (w zależności od systemu nauczania, którym są objęci). Warunkiem jest, aby średnia ich ocen z pierwszego semestru wynosiła co najmniej 4,5. Program skierowany jest do uczniów, mieszkających w niewielkich miejscowościach do 100 tysięcy mieszkańców, pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 1200 zł brutto.

 

Aby zgłosić się do Programu należy na stronie Fundacji zapoznać się z kryteriami naboru najbliższej szkoły, biorącej udział w Programie, a następnie wypełnić formularz aplikacyjny znajdujący się pod linkiem:https://www.bgzbnpparibas.pl/fundacja/dzialalnosc-fundacji/program-stypendialny-klasa.

Ogólnopolski Program Stypendialny „Klasa” prowadzony przez Fundację BGŻ BNP Paribas to jeden z najdłużej działających programów w Polsce. W ciągu 16 lat skorzystało z niego 700 uczniów z 300 miejscowości.

Konkurs matematyczny KANGUR rozpocznie się w naszej szkole w czwartek 21 marca o godzinie 12:50. Uczniowie proszeni są o zajmowanie miejsc w salach na drugim piętrze od godziny 12;40. Czas na rozwiązywanie zadań konkursowych 75 minut. Życzymy powodzenia

ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS 1—3 DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ NAPISANĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM! UCZNIOWIE WYKONUJĄ KARTKĘ DOWOLNĄ TECHNIKĄ ORAZ W DOWOLNYM FORMACIE,  Z ŻYCZENIAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM!
PRACE NALEŻY DOSTARCZAĆ WYCHOWACOM KLAS DO PIĄTKU, 5 KWIETNIA 2019 ROKU.
PRZEWIDUJEMY INTERESUJĄCE ORAZ ATRAKCYJNE NAGRODY!!!

W piątek 15 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole etap wojewódzki konkursu Krakowska Matematyka. Gościliśmy u nas 36 finalistów oraz ich opiekunów z zachodniej Małopolski którzy wybrali naszą szkołę jako miejsce rozwiązywania zadań finałowych. Naszą szkołę w finale reprezentowało dwóch uczniów: Bartłomiej Gałczyk z klasy IV  oraz Filip Wyrwa z klasy  VI. Wyniki etapu wojewódzkiego zostaną ogłoszone 10 kwietnia 2019 roku. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w dniu 15 maja w Krakowie. Dziękujemy uczniom klas VII a i VII b którzy którzy bardzo aktywnie włączyli się w organizację finału

 

 

Klasa II b w ostatnich dniach odkrywa tajniki pracy kucharza.
Niedawno uczniowie byli na warsztatach w pizzerii Enzo.
A w piątek w klasie, samodzielnie robili wiosenne kanapki na drugie śniadanie.
Może któryś uczeń nas zaskoczy i zostanie znanym szefem kuchni?

OLIMPUS- konkurs z języka angielskiego dla klas I-III

odbędzie się 22 marca 2019r. o godzinie 11/50 

sala 21 w budynku przy ulicy Krakowskiej.

Konkurs trwa 65 minut

OLIMPUS- konkurs z języka angielskiego dla klas IV- VIII

odbędzie się 20 marca 2019r. o godzinie 8/00

Sala 36 i 37 w budynku przy ulicy Szkolnej 7.

Czas trwania 65 minut.

Mistrzowie Powiatu Krakowskiego w Piłce Siatkowej😀🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Uczniowie klas sportowych o profilu piłki siatkowej - klasa 7 i 8 zdobyli I MIEJSCE w zawodach powiatu krakowskiego.

Zarówno dziewczyny jak i chłopcy przeszli przez rywalizację brawurowo pokonując wszystkie zespoły w stosunku 2 - 0.

Już jutro kolejny etap siatkarskich zmagań dziewcząt - 1/2 finał wojewódzki😀
TRZYMAJCIE KCIUKI!!!!!!!😘

Zapraszamy uczniów znających tajniki programowania Baltie do udziału w

międzynarodowym konkursie programistycznym Baltie 2019.

Do końca marca trwa etap domowy tego konkursu - na dzień dzisiejszy bierze w nim udział już 49 osób. Kod do zadań tego etapu dla uczniów zgłoszonych do konkursu to 3585. Uczniowie którzy nie pamiętają swojego UID oraz chcący zarejestrować się do udziału w konkursie proszeni są o kontakt z nauczycielami informatyki.

harmonogram konkursu:

-początek kwietnia etap szkolny do którego awansuje 40 najlepszych uczestników etapu domowego

do 20 kwietnia etap powiatowy       7- 11 V etap wojewódzki         8 VI etap międzynarodowy

W piątek, 1 marca 2019 r. zakończyła się zbiórka karmy dla psów i kotów prowadzona wśród uczniów klas I – III naszej szkoły.
Dzieci chętnie przynosiły zarówno karmę suchą, jak i mokrą albo zbierały w klasie pieniążki, za które potem zakupiły karmę.
Karma ta trafiła do zwierząt przebywających w krakowskim schronisku, na ul. Rybnej 3. Zawiozła ją p. Sylwia Remin wraz z uczennicą - Weroniką Łagocką z kl. IIIa.
Z wdzięczności, dzieci otrzymały    pamiątkowy Certyfikat Wielkiego Serca, który zawisł na szkolnej gazetce.
Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się  w zbiórkę karmy  - serdecznie dziękujemy.
Bezdomne koty i psy czekają nadal na pomoc, dlatego akcję taką  z pewnością powtórzymy.

Konkurs ekologiczny na filmik zachęcający do wymiany palenisk domowych na przyjazne środowisku!

 Jeśli jesteś uczniem klasy 7 – 8 lub szkoły średniej, jesteś kreatywny, masz ciekawe pomysły i lubisz dzielić się swoją wiedzą z innymi weź udział w międzyszkolnym konkursie na spot (filmik) zachęcający do wymiany palenisk domowych na przyjazne środowisku.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu krótkometrażowego filmiku tematycznie nawiązującego do tytułu konkursu. W konkursie mogą brać udział filmiki, do których materiał filmowy został nagrany samodzielnie przez twórców za pomocą aparatu fotograficznego, kamery, telefonu komórkowego, tabletu, iPhona, smartfona itp. Termin składania prac upływa z dniem 29 marca 2019 r. Wszystkie szczegóły znajdziesz w Regulaminie konkursu.

Załączniki: REGULAMIN KONKURSU ,OŚWIADCZENIEKARTA ZGŁOSZENIA

Konkurs organizowany jest przez Gminę Krzeszowice w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM).

 

WPŁATY ELEKTRONICZNE NA OBIADY

 

NA MIESIĄC MARZEC  DOKONUJEMY

 

od 01.03.2019r – 05.03.2019r.

 

na konto: 09 1540 1115 2001 6080 1766 0001

 

w kwocie  21 dni x 3,50 =  73.50 zł.

 

Wpłat elektronicznych na obiady dokonują rodzice, których dzieci korzystają z obiadów przez cały miesiąc.

 

PROSZĘ NIE WPŁACAĆ DOWOLNYCH KWOT

 

Rodzice dokonujący wpłat na obiady droga elektroniczną

proszeni są o odbiór zwrotów za niewykorzystane obiady za mc LUTY- 2019r. w pok.- 28

Zapraszamy uczniów klas trzecich oraz klas 4-8, do wzięcia udziału
 w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego:

     „Focus – Spring 2019”
 
W tym konkursie sprawdzisz swoją wiedzę w zakresie znajomości zagadnień gramatyczno-leksykalnych,umiejętności językowych oraz znajomości wybranych zagadnień związanych z Kanadą (klasy 4-8) i Wielką Brytanią ( klasy 3).

Koszt udziału: 9 zł
Zgłoszenia  przyjmowane będą do 26 lutego 2019 roku.
TERMIN KONKURSU : 19.03.2019 r.

16 zespołów "Dwójek" i 11 zespołów "Trójek" wzięło udział w turnieju organizowanym przez naszą szkołę, we współpracy z CKiS oraz Maratonem Krzeszowice.

Naszą szkołę reprezentowały piątoklasistki, biorące udział w treningach piłki siatkowej, prowadzonych przez panią Martę Kurek.

Na hali pojawiły się zaprzyjaźnione zespoły z Wieliczki, Oświęcimia, Libiąża i Chrzanowa. Nasze zespoły wykazały dużą wolę walki,

zaangażowanie i niezły poziom umiejętności siatkarskich. Nie zawiodła Kinga z Olgą zajmując po raz kolejny I miejsce w turnieju.

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani dyplomami i pamiątkowymi koszulkami. Dla najlepszych przewidziano medale i drobne upominki.

MVP turnieju "Trójek" została wybrana Martyna Gacek z PMOS Chrzanów, a "Dwójek" Kinga Fryt! Gorące podziękowania dla uczennic z klas sportowych.

Dziewczyny wcieliły się w role sędziów turnieju i wykonały swoją pracę doskonale. 😀
Serdecznie gratulujemy

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i boisko do koszykówki

Obraz może zawierać: 19 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą

Kolejne sukcesy naszych uczennic!🥇🥉

14 lutego br. w Szkole Podstawowej w Tenczynku, odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Angielsko-Niemieckiej.

Naszą szkołę reprezentowały : Hanna Rułka, Julia Kowalska, Aleksandra Chochół oraz Ewa Kuczara.

Dziewczęta bardzo dobrze się zaprezentowały i wywalczyły miejsca na podium.

- Ewa Kuczara z 5c zajęła I miejsce w kategorii klas 4-6🏆

- Aleksandra Chochół z 7b zajęła III miejsce w kategorii klas starszych. 🏆

Serdecznie gratulujemy 👍

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, ludzie na scenie i buty

WPŁATY ELEKTRONICZNE NA OBIADY NA MIESIĄC LUTY  DOKONUJEMY

 

od 01.02.2019r – 05.02.2019r.

 

na konto: 09 1540 1115 2001 6080 1766 0001

 

w kwocie  20 dni x 3,50 =  70.00 zł.

 

Wpłat elektronicznych na obiady dokonują rodzice, których dzieci korzystają z obiadów przez cały miesiąc.

 

PROSZĘ NIE WPŁACAĆ DOWOLNYCH KWOT

 

Rodzice dokonujący wpłat na obiady droga elektroniczną

proszeni są o odbiór zwrotów za niewykorzystane obiady za m-c STYCZEŃ- 2019r. w pok.- 28

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2

im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach informuje,

że w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi

dotyczącymi rozbudowy szkoły,

od dnia 28 stycznia 2019r. uczniowie klas 1a, 2a, 2b, 2c

będą realizować zajęcia edukacyjne

w budynku szkoły przy ul. Krakowskiej 11.

Za utrudnienia przepraszamy.

Strona wykonana przez Pixelar - strony internetowe dla firm